⚠️🔍 هاست دانلود ما دچار اختلال موقتی شده و در حال حل این مشکل هستیم , با تشکر از شکیبایی شما ⚠️🔍

موقعیت در انجمن
آدرس در انجمن - شما اینجا هستید:پرسش و پاسخعمومی: 🖼️نقد و بررسی آثار شما🖼️پذیرایی

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???

Please or عضویت to create posts and topics.

پذیرایی

با سلام خدمت مهندس عزیز

این کار رو از روی عکس زدم نرم افزار ها:

rhino - 3ds max - f storm render - substance painter

فایل های آپلود شده:
  • دسترسی به آپلود نیاز به ورود دارد.

سلام وقت تون به خیر باشه 🌹 

انتخاب  Fstorm برام جالب بود. همیشه دوست داشتم شیفت کنم روش ؛ واقعا برای معماری عالیه و دولوپر خوش ذوق و درجه یکی داره. منتها اینقدر پروژه توی پروژه شد که دیگه اصلا آفلاین رو گذاشتم کنار. خوشحال شدم اینجا اسمش رو دیدم .

در مورد خود کار :
من فکر میکنم متریال و نور توی سطح بالاتری از چیدمان کار هستن. یعنی شما کار سخت تر رو انجام دادین ولی کار راحت تره رو خوب پیش نبردین. منظورم از چیدمان هم نوع و تنوع آبجکت هاست و هم نسبت و اندازه ها. انگار اون ساعت ؛ شیر آب و گیاه زیادی بزرگ شدن که فضای خالی رو پر کنن. از طرفی ارتفاع حس کوتاه بودن میده . اجزای برخی از المان ها درشت و بدون نازک کاری هستن ؛ مثل جزیره ؛ صندلی های جزیره ، میز وسط مبل ها و ... همگی یه سری باکس ساده یا ترکیب شده ان که جزییات و پرداخت کافی نداشتن.

fstorm  هم سرعت خوب هم کیفیت خوب و هم امکانات عالی داره

امکاناتش در حد vray و بالاتر از اونه  تعداد کلیک کمتره عیب و ایراد کمتری داره تو سایت ronen bekerman نوشته بود از وقتی که دولوپرش از اکتان جدا شد موتور رندر اکتان دچار اشکالات فراوانی شد اسکترش پرقدرت و جی پی یو بیسه و یه چیز خیلی مهم اینکه تست رندرش خیلی سریع تر از  vray هست vram رو خیلی عالی مدیریت می کنه خودش تو فروم نوشته بود که denoiser و rtx ارزش نداره چون هر کدوم  به میزان زیادی vram اشغال می کنن denoiser رو شاید حق با اون باشه ولی rtx رو شک دارم

همین اشکالات vray و کندی کرونا باعث شد من سمتش برم و خیلی راضیم

در مورد کار هم حق با شماس تا یه نفر نقد نکنه آدم خوب متوجه نمیشه

🌹👌

البته اف استورم رو نمیشه با وی ری مقایسه کرد ؛ اساس شون فرق داره. افستورم رو میشه با همون آکتین یا کرونا مقایسه کرد. در هر صورت توی آفلاین ها من خیلی به این موجود علاقه دارم. 2 تا کورس نامبر وان های لول هم ازش تهیه کردم ؛ ولی هیچ وقت نتونستم برم سراغش اساسی. 

از قضا کرونا بسیار شبیه به وی ری هست هردوتا دو موتوره و biased هستن و برای کار های داخلی مناسبن وی ری البته جی پی یو بیس شده  با این حجم زیاد  باق که همه شاکین  کرونا ایراد کمتری داره و ساده تر هست و خروجی کرونا واقعی تره  افستورم مثل اکتان تک موتوره هست که مزایای خودش رو داره  ولی  کسی که خروجی براش مهمه و سرعت و سهولت کار  می تونه بین اینا مقایسه کنه و یکی رو انتخاب کنه اواخر  شرکت poliigon  یه مقایسه از این موتورا گذاشته بود تو evermotion   موتور های gpu بیس سرعت بیشتر دارن ولی در عوض با محدودیت vram مواجهن صحنه های خیلی ساده در unreal با موتور lumen  پنج شش گیگا بایت وی رم اشغال می کنن

وی ری هم biased هست و هم unbiased منتها کرونا فقط Unbised هست. ویری هیبرید شده ولی کرونا نشده  و برای همین من ترجیح میدم کرونا رو با آکتین مقاییسه کنیم از این نظر . 

برای مقایسه اینکه جی پی یو بهتر عمل میکنه یا سی پی یو باید  با وی ری ( هسته biased ش ) برو با رد شیفت رو مقایسه کنین چون Red Shift جی پی یو بیسی هست که بایاسد هست . 

مقایسه تمام این انجین ها با Realtime ها منطقی نیست ؛ دنیای لومیون و آنریل و ... یه دنیای دیگه ست . 

من از این اصطلاح biased و اینا زیاد سردر نمیارم ولی جوری که عملا دیدم وی ری brute force و   light catch داره  و کرونا path tracing و uhd catch  که دوتا دوتا مشابه هم هستن فقط تنظیمات کرونا کمه ادم احساس می کنه unbiased هست redshift  که هیچی الان با سی پی یو هم کار می کنه و بله الان هایبرید شده  متاسفانه کرک نمیشه .بله خب اینا موتور های ریل تایم هستن ولی کاربر بنا به نیاز خودش می تونه بین افلاین و انلاین انتخاب کنه دیگه.البته این کار برای مبتدی مثل من بسیار سخته چون ادم خود تصویر رو می بینه و نهایتا سرعت رندر رو می خونه ولی پروسه ای که منتهی به تصویر شده درج نمیشه ایا این نرم افزار stability خوب داره ؟آیا versatility خوب داره؟تعداد کلیک زیاده یا کمه؟مثلا یه چیزی که ادم در کار با vray و corona احساس می کنه اینه که کرونا ایراد کمتری داره و به نتیجه رسیدن راحت تره والان موتور های ریل تایم از نظر کیفیت تصویر نزدیکه به موتور های افلاین برسن

درست میگین ؛ یه زمانی میخواستن v-ray  همه چیز بشه ولی کیاس گروپ هرچیزی رو که نمیتونست بشه رو خرید ؛ corona , Enscape

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???