⚠️🔍 هاست دانلود ما دچار اختلال موقتی شده و در حال حل این مشکل هستیم , با تشکر از شکیبایی شما ⚠️🔍

موقعیت در انجمن
آدرس در انجمن - شما اینجا هستید:پرسش و پاسخعمومی: پرسش و پاسخ عمومی🌹(معماری)اسکچاپ برای فاز 2 خوبه ؟

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???

Please or عضویت to create posts and topics.

اسکچاپ برای فاز 2 خوبه ؟

12

سلام مهندس سروی عزیز?

یه گایدی هست به اسم پله پله تا اسکچاپ. من کلشو دیدم. میخواستم بدونم شما خودتون فقط تو حوزه شبیه سازی معماری فعال هستید یا نقشه کشی و ترسیم پلان هم انجام میدید؟( منظورم اینه که پروژه ای مثلا آپارتمان بهتون خورده که صفر تا صد کاراش با شما باشه؟)

اینو بابت این میپرسم که خاطرم هست یه بار که راجع به رویت حرف میزدیم میگفتید تا حالا نیازی نشده و گذرتون بهش نخورده. حالا تو کارای آپارتمانی یا بخصوص نقشه کشی همه چیز با اتوکد قابل حله جوری که رویت نیاز نباشه؟ پرسشم بابت اینه که میخواستم بدونم اون پله پله تا ملاقات خدا چه حوزه هایی رو میتونه پوشش بده. چون من هدفم در کنار مدلینگ و رندرینگ، ترسیم پلان و طراحی هم هست و نمیخوام صرفا شبیه ساز معماری باشم فقط. ارادت?

سلام جناب مشایی ? 

وقتی میگین در کنار مدلینگ و رندرینگ  میخواین ترسیم پلان هم داشته باشین یعنی شما نمیخواسن متخصص خالص یک حرفه باشین. 3DsMAX برای کسی هست که میخواد تخصص فقط رندر بگیره ( کانسپت دیزاین  توی مکس بی معنی هست ) رویت برای کسی هست که میخواد تخصصی فاز 2 و مسائل اجرایی وطراحی رو پیگیری کنه .( رندر ش از اسکچاپ پتانسیل کمتری داره )  

اسکچاپ برای کسی هست که میخواد توی همه ی این ها یک سطح معمول و آبرومند داشته باشه .( بدون اتوکد هم شما میتونین نیازهای پلانی و ترسیم فنی تون رو با لای اوت اسکچاپ تامین کنین ) 

اما از اونجایی که سابقه پرسش های سنگین و طولانی دارین ? و میدونم که ایده آل گرا هستین . در آینده شما سرک کشیدن به رویت رو میبینم. 

سلام بر استاد عزیز??

در ادامه صحبت های شما آیا متخصص شدن تو یک حرفه بهتره یا اینکه تو همه سطوح معمول و آبرومند بودن؟

سوال دیگم اینه که شاید از اول بهتر بود اینجوری مطرحش میکردم. که آیا برای ترسیم پلان و مدارک فنی برای نظام مهندسی یا دفاتر فنی آیا اتوکد کافی هست یا با توجه به حجم کار دفاتر این چنینی که تمرکزشون روی سرعت بالا و  رسوندن نقشه هست ( اکثرا هم تولید مدارک خواسته شده شهرداری و نظام)  حتما باید به سمت رویت کوچ کرد؟ ( چون همین طور که میدونید خیلی ها صرفا فقط در حد همون نیاز های اتوکد از رویت استفاده میکنن چون فقط سرعت بالاتری داره یا همزمان نما و مقطع رو هم میده، و خیلی فاز 2 رویت براشون مهم نیست و واردش نمیشن).

سلام ? 

به نظر بنده متخصص دیر به پول میرسه ولی روی موج تصاعدی رشد میکنه . 

ولی آبرومند همه کاره زود به پول میرسه و همیشه هم با یک نسبت معمول پیشرفت میکنه . 

شناختی که بنده از دفاتر و نظام معهندسی ایران دارم تا 10 سال دیگه نهایت 10 % شون BIM محور بشن . 

سلام? 

این bim محور که فرمودید مشمول ارشیکد  و نرم افزارهای این چنینی هم میشه؟

آرشیکد  و رویت و آل پلن و بنتلی و ....  

خیلی ممنون?

من یه بررسی در مورد سوالاتی از این جنس که تو ذهنم ایجاد میشه انجام دادم. نمیدونم من این شکلیم یا بقیه بچه ها هم اینجورین. مثلا این سوال ریشش از اینجا بود که داخل اتوکد دوبعدی داشتم یه رمپ قوسی ترسیم میکردم. تو پلان خیلی کار سختی نیست کشیدنش ولی بعد فکر کردم که اگه یه مقطع از همین رمپ رد کنیم چجوری باید ترسیم بشه. خیلی تو ذهنم پیچیده اومد. بعد دیدم یه سری خیلی راحت تو رویت بدون ورود به بحث فاز 2 واسه همین مرحله فاز یک خیلی راحت ازونجا یه خط مقطع رد میکنن بعد خود رویت همه چیو آماده تحویل میده. دارم فکر میکنم شاید اصن نشه همچین چیزیو که خیلی جاها به عنوان مدارک ترسیمی میخوان داخل اتوکد رسم کرد. نمیدونم از رو عدم تسلط من به اتوکد آب میخوره این قضیه یا واقعا این مساله داخل اتوکد نشدنیه. حالا شما تعمیم بدید همین قضیه رو به مسایل دیگه. چیزای ساده از این جنس باعث میشه آدم یه وقتایی وسوسه تغییر نرم افزار یا یادگیریه نرم افزار جدید که واقعا کار آسونی هم نیست بزنه به سرش. بعد نتیجش میشه اینکه به راه خودت ایمان نداری. به توانایی نرم افزاری که باهاش کار میکنی شک پیدا میکنی، میای راه رفتن کبکو یاد بگیری یهو راه رفتن خودتم یادت میره. بعد فکر میکنی رو نقطه صفر واسادی و هیچی نمیدونی! حالا واقعا مساله های از این جنسو چطور باید حل کرد؟ آیا همون نرم افزار خودمون قابلیت ترسیمات و حل این مسائل رو داره ولی ما ازش بی خبریم یا واقعا بخاطر یدونه رمپ لازمه ادم بجای کد اینجا از رویت استفاده کنه؟!!

حالا اینجا مثال شد اتوکد و رویت. چیزهای دیگه ای رو هم میشه مثال زد. کلی چیز دیگه. البته سو برداشت نشه. من میدونم مثلا واسه کار پارامتریک باید رفت سمت گرس هاپر و با اون منطق پیش رفت. یا هر حوزه ای که نرم افزار خاص خودشو داره. بحث من در مورد مسائل خیلی ساده ترسیمی هست که اصن حتما نرم افزار خاصی براش نیست ولی یهو میبینی که همین مساله ساده مثل ترسیم رمپ ذهنتو درگیر میکنه. بعد از طرفی فکر میکنم مگه میشه نرم افزاری مثل اتوکد، توی رمپ( حالا هر مدلی از رمپ) به چالش بخوره و آدم بخاطر یه دونه رمپ که واقعا اون قد مساله نیست بره سراغ یه نرم افزار دیگه مثل رویت؟!

آخه رمپ نه فاز 2 هست، نه معماری فرمال و پارامتریک هست، نه رندرینگ هست که نرم افزار تخصصی خودشو بخواد. امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

سلام  مجدد ?  

در مورد اون مثال سکشن فکر میکنم اتوکد آرشیتکچر هم میتونه انجام بده و چیز عجیبی نیست . ( خود اسکچآپ هم قادر هست ) چیزی که رویت و نرم افزار های BIM  رو متفاوت میکنه دنیای جذاب دیگه ای از جزییات و عناصر ساخت هست . 

در مورد پارامتریک به نظرم داینامو  رویت خروجی قابل قبولی داره . 

سلام مجدد بر مهندس سروی عزیز?

1.سکشنی که اسکچاپ میده نیاز به تروتمیز کردنش در اتوکد هست یا به تنهایی خودش همه چیزش درست و دقیقه؟

1.آیا منطقی هست که پروژه در اسکچاپ مدلینگ بشه و ببریمش به مکس و با ویری یا کرونای مکس رندرش کنیم؟ و اینکه آموزشی درباره انتقال فایل از اسکچاپ به مکس در سایت موجود هست؟

2.شما در حوزه اجرا در معماری هم فعالیت دارید؟

سلام جناب مشائی عزیز ? 

1 - سکشنی که اکسپورت میشه به اتوکد تمیزکاری میخواد ولی لای اون خود اسکچاپ تمیزه 

2 - بله پایپلاین متداول و هوشمندانه ای هست 

3 - در گذشته بله ولی چند سالی میشه ازش فرار کردم - جنس من نبود . 

12

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???