⚠️🔍 هاست دانلود ما دچار اختلال موقتی شده و در حال حل این مشکل هستیم , با تشکر از شکیبایی شما ⚠️🔍

موقعیت در انجمن
آدرس در انجمن - شما اینجا هستید:پرسش و پاسخعمومی: 🖼️نقد و بررسی آثار شما🖼️اولین طرح

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???

Please or عضویت to create posts and topics.

اولین طرح

سلام استاد عزیز

همایون نظری هستم و خیلی خوشحالم که بعد از اون همه سردرگمی تونستم با شما و سایتتون اشنا بشم

با اموزشهای بینظیری که دادین فقط توی سه روز کلی پیشرفت کردم و علاقه م به طراحی هر روز بیشتر و بیشتر میشه

خواستم قبل از همه چیز از شما و زحمات فراوانتون تشکر کنم????

و دوست داشتم چند نمونه از کارهایی که انجام دادمو ببینید و مورد نقد قرار بدین?

یه کار کابینت که طبق تمرین از روی عکس ساختم

و اون یکی هم همون تمرین خودتون بود?رندر گرفتم

سلام خسته نباشید. با اجازه شما و مهندس سروی، با توجه به اینکه فرمودید از روی عکس مدل کردید اون فضای خالی کنار کابینت ها همینجور خالی بوده یا جزئیات داشته؟! اگر جزئیات داشته و توی مدل شما نیومده اگر کادرتون رو میبستید که توی عکس اول نمی افتاد چشم نواز تر نمیشد؟!

و اینکه مسئله استانداردها، ببینید کابینت های پایین ارتفاع نود دارن و بین کابینتی 60 سانت هست.ولی در رندر شما اصلا این تناسب به چشم نمیاد. فک کنم اگه 60 رو لحاظ کنید فضای خالی تا سقف هم کمتر میشه و به چشم نواز شدن کارتون کمک میکنه در کل رعایت استانداردها روی اینکه بیننده ارتباط بگیره با کار خیلی تاثیر داره مثلا اون پنل های بتنی چه ابعادی هستن؟ و اینکه با توجه به کاربری مسکونی اگر از رنگ های روشن تر استفاده کنید بهتر نمیشه؟! اخه الان کار خیلی خشن شده.

موتور رندرتون چی هست؟!

نقل قول از اعظم موسائی در 04/11/1399, 10:57 ق.ظ
سلام وقت شما بخیر باشه
ممنون از توضیحات خوبتون مکانی که این طراحی واسش انجام دادم یه دفتر دکوراسیونی هست ارتفاع سقفش سه متره و فضای کناریش و هم فعلا ایده ای نداشتم 
و نکته خوبی بود میتونست با حذف اون قسمت بهتر بشه?
اما راجب تناسب ها عکس اصلی رو بفرستم فک کنم بهتر باشه که نظر بدید
موتور رندر هم لومیون یخورده هم با فتوشاب افکت دادم که بنظرم خشنی کارو که گفتین بخاطر اونه
در کل دو هفته ای هست وارد این کار شدم ونیاز به کلی تمرین دارم
دوس دارم رندرم قوی تر باشه اما نمیدونم چیکار کنم?؟؟!!

نقل قول از اعظم موسائی در 04/11/1399, 10:57 ق.ظ

عکس

دفتر دکوراسیون یعنی همون دفتر طراحی؟ و قراره از این فضا استفاده بشه یا دکور هست؟!

ببینید من فکر میکنم اگر عکس های دیگه ای از این عکسی که گذاشتید باشه شاید ما شاهد یه سری گچ بری کم جزئیات و لایت باشیم مثلا د حد قاب ها و فریم های ساده با رنگ سفید یا گری چندین درجه روشن تر از گری ای که در اشپزخونه میبینیم درحالیکه شاید بتن رو بیشتر برای کارهای مدرن ببینیم!! یعنی متریال انتخابی به سبکی که برای طراحی تون  انتخاب کردید نمیخوره . 

فضای خشن رو هم به خاطر بافت متریال دیوار سمت راستتون، جنس و رنگ دیوار سمت چپ و کف گفتم.فکر میکنم این ها روی هم چنین حسی رو منتقل میکنن. کف رو مثل متریال کف توی عکس انتخاب کنید.بین کابینتی تون رو صددرصد عوض کنید. ابعاد و اندازه کابینت تون رو ایرانیزه بکنید من کمتر کابینت کاری رو دیدم از استانداردهاش عقب نشینی کنه? یه سرچی کنید ببینید  فضای خالی بالا رو با کتیبه نمیشه جمعش کرد؟!

و اینکه درمورد لومیون چیزی نمیدونم متاسفانه فقط میدونم تو گام بعدی متریال تون باید پخته تر شه.

سلام عزی وقت تون به خیر باشه ? 

اول از همه اینکه با توجه به 2 هفته شروعی که داشتین نتایج بسیار خوب هستن . بنده همیشه میگم 2 سال مفید برای رسیدن به سطح استاندارد بازار ایران زمان نیاز هست .ولی با توجه به سرعت پیشرفت شما میشه این مسئله رو 1 ساله در نظر گرفت . 

اما این گذار زمان به چه صورت هست ؟ 

به این صورت که کمی عطش ایجاد آثار جدید رو در خودتون کنترل کنین ( این مسئله در تازه کارها عمومیت داره ) و سعی کنین یک کار رو چند بار انجام بدین و هی کرکسیون داشته باشین روش . از نظر تکنیکی بنده میتونم الان بسیاری موارد رو خدمت تون عرض کنم که در آثار رعایت نشده ولی توی این مرحله گفتن شون فایده ای نداره چون شما در این مرحله باید خودتون متوجه ضعف آثار بشن . حالا از کجا ؟ 

از دیدن رفرنس . یعنی طبق یک رفرنس جلو برین تا کمبود های اثرتون رو درک کنین . مثلا در تصویر آشپزخونه ای که رفرنس ش رو دادین و خودتون هم کار کردین بیاین مقایسه کنین . اول از همه کادر شما بزرگتر هست و کلی فضای خالی اطرافش داره ولی رفرنس کادر رو بستهو خالی بودن بقیه فضا رو ازش دریافت نمیکنیم .  مسئله ی بعد متریال هاست . متریال کف شما منطقی نیست برای این فضا . شاید شما بگین طبیعی بودن مهمه نه منطقی بودن در حالی که در ناخداگاه انسان اینجوری نیست و باید ترکیب متریال ها منطقی و ذهن آشنا باشه . حالا از کجا بفهمیم چی بدیم به کف کار ؟ بازهم رفرنس ! در واقعا خشن بودن کار شما ناشی از این هست . این تصویر که آرتیست خلق میکنه و رفرنس نمیبینه رو بذارین کنار (توهمات دانشگاهی ایران هست) امروز روز هیچ آرتیستی بدون موود برد و رفرنس پیپر شروع به خلق نمیکنه .

شما بیش از هر چیزی در این مرحله نیاز به خوب دیدن و سعی در کپی کردن اون خوبی ها دارین - تعدد کار ها رو کاهش بدین و روی یک اثر قدم به قدم بیاین جلو . از طرفی لومیون انجینی نیست که شما بخواین باهاش آثار آفلاین رو تکرار کنین و شرایط متفاوتی داره . پیشنهاد میکنم این لینک ها رو کامل ببینین و مشاهده کنین : 

رندرینگ را بهتر بشناسیم

از کجا شروع کنم ؟ (1)

نقل قول از اعظم موسائی در 04/11/1399, 1:12 ب.ظ

مچکرم توضیحات خوبی بود و حتما روشون کار میکنم?

نقل قول از نبی سروی در 04/11/1399, 2:17 ب.ظ

سلام استاد عزیز مچکرم از توضیحات و راهنمایی های خوبتون نهایت سعیم رو انجام میدم ?

و از اون دوتا کلیب جواب خیلی از سوال هام رو گرفتم 

فقط باید تیا رندر رو یاد بگیرم فقط اگه بگید چطور میتونم اموزش هاشو تهیه کنم ممنون میشم

سلام مجدد عزیز ? 

در زمینه ی انتخاب ابزار یا بهتر بگیم موتور رندر اگه شما میخواین به تک فریم هاای فوتوریلستیک برسین و داخل اسکچآپ باشین 2 انتخاب دارین  تیا یا وی ری . در مورد تیا بنده زیاد مطلب و آموزش  منتشر کردم ول در مورد وی ری هم خودتون برین سرچ کنین و یکی رو انتخاب کنین. 

انجین های اینچچنینی مثل وی ری و تیا فیزیک محور هستن بسیار و شاید برای شروع مفاهیم زیادی رو به شما تحمیل کنن . بنده فکر میکنم همونطور که اسکچآپ پله ی ال برای مدلینگ هست ؛ اینسکیپ پله ی اول برای رندرینگ هست . حالا یا این پله های اول برای شما کفایت میکنه یا اینکه پایه و استخونم یشه برای پله های بعدی . 

(مسئله شما صرفا انتخاب ابزار نبود - شما باید آثار معماری زیاد ببینی- در حقیقیت خوب دیدن واجب تر هست براتون ) 

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???