⚠️🔍 هاست دانلود ما دچار اختلال موقتی شده و در حال حل این مشکل هستیم , با تشکر از شکیبایی شما ⚠️🔍

موقعیت در انجمن
آدرس در انجمن - شما اینجا هستید:پرسش و پاسخعمومی: پرسش و پاسخ عمومی🌹(معماری)نرم افزار های معماری مثل blender …

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???

Please or عضویت to create posts and topics.

نرم افزار های معماری مثل blender - 3dsmax - Cinema4D

جناب سروی نظرتون درباره blender چیه ؟ انگار کلی نرم افزار رو تو 200 مگ فضا جا داده ?نرم افزار جالبی به نظر میاد .دوستانی که تجربه استفاده از این نرمافزار رو داشتن هم ممنون میشم نظراتشون رو به اشتراک بذارند که استفاده کنیم

بی زخمت جواب های اونور رو خودتو ن بیارین اینور ???

نقل قول از نبی سروی در 08/10/1399, 12:00 ب.ظ

بی زخمت جواب های اونور رو خودتو ن بیارین اینور ???

چشم?????

نقل قول از نبی سروی در 08/10/1399, 11:18 ق.ظ

عالی ه بلندر و حکایت های شیرین زیاد داره . 

ولی برای معماری روتین به معنی شبیه سازی تک فریم و انیمیشن عرف بنده مکس رو پیشنهاد میکنم . ( به دلیل منابع و  محتوای آماده زیاد ) 

اشکان جان یه چیز رو در نظر بگیر که دنیای سی جی خیلی خیلی خیلی بزرگتر از اون چیزی هست که داری الان مشاهده میکنی . 

بنده از  8 سال پیش سینما4دی رو به مکس ترجیح دادم بابت موشنگرافیک معماری که هنوز هم که هنوزه یک حوزه بسیار بکر چه در ایران و چه در جهان هست ولی واقعیت اینه که توی این 8 سال از مکس بیشتر استفاده کردم تا سینما4دی !

منظورم اینه یک مسیر  نرم افزار رو انتخاب کن که به کارت به معماری میخوره و به تسلط استاندارد بهش برسی بهتره تا اینکه خیال پردازی کنی مثل من . واقعا من الان دلم لک زده برای VFX برای اینکه 4 تا پارتیکل رو تیو سینما 4 دی بزنم به دیوار و رنگشون عوض بشه و هزار تا داستان جذاب دیگه ولی واقعا فرصت نمیشه . نرم افزارهای سی جی خیلی کارها رو برای ما راحت کردن خیلی ! و همون قدر انتخاب رو برای ما سخت کردن ! هی چشمک میزنن و وسوسه مون میکنن نامردها ? خلاصه که حواست باشه . 

نقل قول از نبی سروی در 08/10/1399, 7:14 ب.ظ

اشکان جان یه چیز رو در نظر بگیر که دنیای سی جی خیلی خیلی خیلی بزرگتر از اون چیزی هست که داری الان مشاهده میکنی . 

بنده از  8 سال پیش سینما4دی رو به مکس ترجیح دادم بابت موشنگرافیک معماری که هنوز هم که هنوزه یک حوزه بسیار بکر چه در ایران و چه در جهان هست ولی واقعیت اینه که توی این 8 سال از مکس بیشتر استفاده کردم تا سینما4دی !

منظورم اینه یک مسیر  نرم افزار رو انتخاب کن که به کارت به معماری میخوره و به تسلط استاندارد بهش برسی بهتره تا اینکه خیال پردازی کنی مثل من . واقعا من الان دلم لک زده برای VFX برای اینکه 4 تا پارتیکل رو تیو سینما 4 دی بزنم به دیوار و رنگشون عوض بشه و هزار تا داستان جذاب دیگه ولی واقعا فرصت نمیشه . نرم افزارهای سی جی خیلی کارها رو برای ما راحت کردن خیلی ! و همون قدر انتخاب رو برای ما سخت کردن ! هی چشمک میزنن و وسوسه مون میکنن نامردها ? خلاصه که حواست باشه . 

دقیقا این مشکل من هستش من دارم کارم رو میکنم نرم افزارهام هم مشخص هستش با چی دارم کارم رو پیش میبرم یهو تایم استراحتم میگم بذار یه سرچی تو یوتیوب بزنم ببینم دنیامون چطوری شده که میبینم افتادم ته چاه ??? با دستهای خودم چال خودم رو میکنم دیگه یه نرم افزار میبینم تا آدرس دفتر و شماره تماس کل اجداد سازنده رو گیر نیارم بیخیال نمیشم ???

دقیقا یاد جوونی های خودم افتادم ???

خودت رو مثل ما بیچاره نکن ??

سلام به همگی.

مهندس سروی راستش منم چند وقتیه ذهنم درگیر بلندر هست و نمیدونم به نظرتون میتونه تو حوزه معماری کمکمون کنه؟

نمیدونم چرا کلا با نرم افزار های سخت نمیتونم اخت بگیرم و یکی از دلایلم برای اینکه طرف مکس نرفتم همین بود ، یه چیزی ته وجودم میگه برو امتحانش کن ، اما سختی محیط کاربریش و چیزایی که ازش شنیدم اصلا منو ازش ترسوند.رویت هم شروع کردن به اموزش دیدن ولی اونم نتونستم باهاش کنار بیام

در هر صورت چند وقتیه که دارم سرچ میکنم ببینم بلندر و استراتژی طراحیش توی اون به چه صورته و دوست داشتم نظرتونو بشنوم و بدونم کلا برای چه چیزی بیشتر ازش استفاده میشه

سلام ؛ به نظر بنده : 

مکس - سینما4دی - مایا- بلندر و ... همگی برای معماری و پرزنت پیشرفته یکسان هستن و شاید بعضی هاشون مزایای جزءی داشته باشن که قابل اشاره نیست . اما چیزی که خیلی تعیین کننده ست اینه که مکس اینقدر آبجکت آماده داره که سرتون سوت میکشه ! شاید در بعضی مسائیل سینما4 دی و بلندر و ... برتری هایی نسبت به مکس داشته باشن ولی در پرزنت پیشرفته معماری محتوای آماده بسیار تعیین کننده ست .

بعضی از دوستان که از قدیم بنده رو میشناسن میگن پس چرا خودتون رفتین نسمت سینما4دی و مکس رو کم کار کردین ؟

جواب اینه که بنده هیچ وقت نخواستم پرزنت پیشرفته به اون جنس داشته باشم و سینما4دی برای من شروع ماجراجویی در موشن گرافیک معماری بوده .

نقل قول از نبی سروی در 23/10/1399, 10:47 ب.ظ

سلام ؛ به نظر بنده : 

مکس - سینما4دی - مایا- بلندر و ... همگی برای معماری و پرزنت پیشرفته یکسان هستن و شاید بعضی هاشون مزایای جزءی داشته باشن که قابل اشاره نیست . اما چیزی که خیلی تعیین کننده ست اینه که مکس اینقدر آبجکت آماده داره که سرتون سوت میکشه ! شاید در بعضی مسائیل سینما4 دی و بلندر و ... برتری هایی نسبت به مکس داشته باشن ولی در پرزنت پیشرفته معماری محتوای آماده بسیار تعیین کننده ست .

بعضی از دوستان که از قدیم بنده رو میشناسن میگن پس چرا خودتون رفتین نسمت سینما4دی و مکس رو کم کار کردین ؟

جواب اینه که بنده هیچ وقت نخواستم پرزنت پیشرفته به اون جنس داشته باشم و سینما4دی برای من شروع ماجراجویی در موشن گرافیک معماری بوده .

ممنون از شما

پس باید یه جورایی از مکس خوشم بیاد.

???​""تاپیکهای رفع اشکال VIP (پشتیبانی پکیج ها) مخفی هست ؛ در صورتی که در وبسایت قبلی پکیجی تهیه کرده بودین برای هماهنگی و ورود به تاپیک VIP مد نظر با پشتیبانی هماهنگ کنید (09351187645) ""???